Виртуално вдъхновени в дигиталните класни стаи – виртуална учебна среда, VR, AR и още новости – 1 или 2 кредита
Дата на провеждане: | 11/09/2024 г. |
Времетраене: | от 14.00 до 17.30 часа |
Метод: | Онлайн, чрез платформата ZOOM |
ЦЕНА:
80 лв.
ОПИСАНИЕ
Програмата е създадена с цел педагогическите специалисти в образователната сфера да развият и разширят познанията си за прилагане на дигиталните възможности в работата си, така че да умеят да създават дигитално съдържание – качествени интерактивни уроци, упражнения, тестове, интерактивни презентации, 3D модели, виртуална реалност. Да могат да използват ресурсите на виртуалната и добавената реалност и различни приложения свързани с тях. Създаване на нова визия, която да трансформира традиционното в дигитално. Осигуряване на ресурси и гъвкаво приобщаване на преподавателския екип към нея и идеята за промяна. Изключително ефективно ще се използват всички информационни и комуникационни технологии, като фокусът е в изграждане на нов тип учители, които уверено да ги използват. Тази програма е съсредоточена върху виртуалните 3D среди и предоставянето им като възможност за обучение, като самите преподаватели ги адаптират според своите потребности. Всяка част от обучителния процес е придружена с практически упражнения и дискусии с обучаемите. Цялостно трансформиране на образователната система към дигиталното поколение чрез въвеждане на изследователският подход в образователния процес, преориентиране от механично усвояване на факти към преоткриване на знания и развиване на уменията, използване на нови модели за осигуряване на учениците свобода да взаимодействат със съдържанието в съответствие на техния собствен стил на учене.
Създаване на дигитално учебно съдържание – AI, Canva, MOZABOOK, Think link
Голяма база от дигитално съдържание в меню Mozaik (видеа, 3D модели и анимации);
Презентации с Изкуствен интелект и още…
ЦЕЛ НА ОБУЧЕНИЕТО
Настоящата програма – има за цел да вдъхнови, мотивира и превърне преподавателя в дигитален ментор, който подпомага и напътства процеса на обучение, при изследване и усвояване на нови знания чрез пресъздаване на виртуални проекции, базирани на реалността. Това само по себе си води до нов тип възприятие, което дава възможност за представяне на концепции и сценарии, които да бъдат тествани и оценявани по различни критерии. Възможност за бързо и лесно превключване от една виртуална среда към друга без да се налага участниците да сменят своето местоположение. Използване на широк спектър от възможности и електронни ресурси, така че да се запази водещата роля на преподавателя в учебния процес и придобиване на компетентност за включване в обучението по своя учебен предмет дейности с учениците, които да развиват техните дигитални компетентности в контекста на изучаваното учебно съдържание по съответния учебен предмет.
Програмата е насочена към цялостна трансформация на образователната система за дигиталното поколение, използвайки изследователски подходи и иновативни модели на обучение.